Antistatik Poşetler

Antistatik Poşetler

Antistatik çanta, elektrostatik boşalma (ESD) ile hasara neden olabilecek elektronik bileşenlerin saklanması için kullanılan bir çantadır.
Anit-statik torbalar genellikle plastik polietilen tereftalattır (PET) ve ayırt edici bir renge sahiptir (metalize film için simli, polietilen için siyah veya pembe). Polietilen varyantı, levha veya torba şeklinde köpük veya baloncuklu ambalaj şeklini de alabilir. Hem mekanik hasardan hem de elektrostatik hasardan korunmak için genellikle çoklu koruma katmanları kullanılır. Korumalı bir cihaz, metalize bir PET film torbası içinde, pembe polietilen balonlu naylon torba içinde paketlenebilir ve son olarak pembe poli köpükle astarlanmış sert siyah bir polietilen kutu içinde paketlenebilir. Torbaların sadece statik olmayan iş istasyonlarında açılması önemlidir. IRN Company, müşterilerine farklı şekil, şekil ve boyutlarda anti-statik torbalar sağlayabilir.

Enerji tüketen anti-statik torbalar, adından da anlaşılacağı gibi, plastik üzerinde statik enerji tüketen bir kaplama veya tabaka bulunan standart polietilenden yapılmıştır. Bu, yükü toprağa dağıttığı için (yani, dokunduğu diğer yüzeyler ne olursa olsun) torbanın yüzeyinde statik bir yük oluşmasını önler. Toprağa olan bu köprü, yükü başka bir yüzeye veya atmosferin kendisine iletebilen nemi çeken, torba yüzeyine bir donyağı amininin dahil edilmesiyle elde edilir. Bu anlamda, bu tip, statik yüklerin oluşumunu engellediği için gerçekten 'anti-statik'tir. Bununla birlikte, elektrostatik boşalmaya karşı dayanıklı değildir; Torbaya yüklü başka bir şey dokunursa (bir kişinin eli gibi), yükü torbaya ve içindekilere kolayca aktarılır. Bu torbalar, dağıtıcı kimyasal tabaka nedeniyle genellikle pembe veya kırmızı renktedir. Siyah torbalar da mevcuttur, burada polietilen eser miktarda karbon içerir ve tam olmasa da kısmi bir kalkan oluşturur.
İletken anti-statik torbalar, genellikle alüminyum olmak üzere bir iletken metal tabakası ve statik enerji tüketen bir kaplamayla kaplanmış dielektrik bir plastik tabakası ile üretilir. Bu, içeriği Faraday kafesi etkisi yoluyla statik yükten koruyan hem bir kalkan hem de iletken olmayan bir bariyer oluşturur. Bu çantalar daha hassas parçalar için tercih edilmekle birlikte uçak ve hastanelerdeki oksijen açısından zengin alanlar gibi kıvılcımların tehlikeli olabileceği ortamlarda da kullanım alanı görmektedir. Bununla birlikte, metalize çantalar metal olmayan muadillerine göre daha kırılgandır, çünkü herhangi bir delik, kalkanın bütünlüğünü tehlikeye atar. Ayrıca, metal alt tabaka zamanla bozulabileceğinden sınırlı bir raf ömürleri vardır. Bu çantalar, metal katman nedeniyle genellikle gümüş veya gridir, ancak yine de bir dereceye kadar şeffaftır.

Istanbul Office

+905349605635

Tehran Office

+982188861534

Baghdad Office

+9647704320555

Contact us

info@irn.com.tr