Torbalar

Torbalar ve Poşetler

Plastik poşetler

Plastik torba, ince, esnek, plastik film, dokunmamış kumaş veya plastik tekstilden yapılmış bir kap türüdür. Gıda, ürün, toz, buz, dergi, kimyasallar ve atık gibi malları taşımak ve taşımak için plastik torbalar kullanılır. Yaygın bir paketleme şeklidir. Plastik poşetlerin çoğu dikiş yerlerinde ısıyla kapatılırken, bazıları yapıştırıcılarla yapıştırılmış veya dikilmiştir. Çantalar çeşitli plastik filmlerden yapılabilir. Polietilen (LDPE, LLDPE, vb.) en yaygın olanıdır. Fiziksel özelliklere ihtiyaç duyulduğunda laminatlar ve ko-ekstrüzyonlar dahil olmak üzere diğer formlar kullanılabilir. Tek kullanımlık poşetler oluşturmak için kullanılan plastikler öncelikle Fosil yakıtlardan yapılır. IRN Company'de taşıma kulpları, askı delikleri, bant ekleri veya güvenlik özellikleri olan Çantalar sağlıyoruz. Bazı torbalarda kolay ve kontrollü açılma için hükümler bulunur. Bastırarak kapatılan fermuar şeritleri dahil olmak üzere yeniden kapatılabilir özellikler, boş satın alınan mutfak poşetleri ve bazı yiyecekler için yaygındır. Bazı torbalar, yeniden mühürlemek için bas özelliğinin yalnızca delikli bir dış mühür yırtıldığında erişilebildiği bazıları da dahil olmak üzere kurcalamayı belli edecek şekilde kapatılmıştır. Torbalarda kaynatma, genellikle kapalı dondurulmuş gıdalar, bazen tam mezeler için kullanılır. Torbalar, genellikle kaynayan suyun sıcaklığına dayanması için sert, ısıyla kapatılmış naylon veya polyesterdir. Bazı torbalar, sıcak suyun yiyeceklerle temas etmesine izin vermek için gözenekli veya deliklidir: pirinç, erişte vb.

Ürün Çeşitleri

Ticaret fuarları, önde gelen markaların yanı sıra küçük ve orta ölçekli ticari kuruluşların işlerini tanıtmak ve rekabet avantajı elde etmek için birbirleriyle rekabet ettikleri tanıtım etkinlikleridir. Bu işletmeler, işlerini tanıtmak ve çoğu müşteriyi stantlarına çekmek için rekabetçi fiyatlandırma stratejileri ve promosyon eşantiyonları kullanır. Yıllar geçtikçe, çeşitli promosyon eşantiyonları popülerlik kazandı ve ticari fuar çantaları bunlar arasında popüler. Bu çantalara müşteri çekmek için logolar, adresler ve diğer marka bilgileri basılmıştır. Stant katılımcıları, satın aldıklarını sergilemek için bu çantaları memnuniyetle alırdı. Bu poşetleri atmadan önce birkaç kez tekrar kullanabilirler. Her kullanımda, marka bilgisi bilinçlerine derinden sızar. Günümüzde, işletmeler tarafından işlerini tanıtmak için çeşitli ticari fuar çantaları kullanılmaktadır. IRN Company, ticari fuar çantalarından herhangi birini müşterilerimizin siparişine göre özelleştirebilir.

İşinizi Tanıtmak için 5 Önemli Ticari Gösteri Çantası Türü Ticari fuar çantaları, her türlü işi tanıtmak için ideal bir seçimdir. Satıcılar tarafından kullanılan çok çeşitli ticari fuar çantaları vardır. En popüler olanlar için aşağıdaki listeye bakın. Ürün Çantaları: Bu çantalar, en popüler fuar çantası türlerinden biridir. Ürün poşetleri, yüksek kaliteli, dayanıklı plastik malzemeden yapılmıştır. Bu çantalar, giyim, gıda, bakkaliye vb. gibi çeşitli hafif eşyaların paketlenmesi ve taşınması için kullanılır. Ticari promosyonlar için logolu ticari çantalar kullanmak ideal bir seçimdir. Bunun nedeni, bu çantaların kolayca yırtılmaması ve bu nedenle müşterilerin bunları birden çok kez kullanabilmesidir. Paket Servis Torbaları: Paket servis torbaları, yiyecek ve diğer ürünleri teslim etmek için tasarlanmıştır. Bu çantalar, Entegre kulplu ve derin köşebentli geniş gövdelere sahiptir. Yumuşak halkalı paket servis poşetleri, klipsli paket servis poşetleri, ip kulplu paket servis poşetleri vb. bazı popüler paket servis poşetleri türleridir.

T-Shirt Çantalar: T-shirt çantalar, sonsuz amaçlar için kullanılan plastik poşetlerin en popüler türlerinden biridir. Bu poşetler eczane ve bakkallarda, meyve ve meyve tezgahlarında vb. müşterilere hediye olarak kullanılmaktadır. Tişört çantalar hafiftir ve çeşitli hafif ve ağır nesneleri zahmetsizce tutabilir. Bu çantalara kişinin işine göre logo eklenmesi, bu çantaların değerini ikiye katlayabilir. Kulplu Çantalar: Adından da anlaşılacağı gibi, bu fuar çantalarının sağlam bir sapı ve kabartmalı açıklığı vardır, bu da onları müşteriler için popüler bir seçim haline getirir. Saplı çantaların taşınması kolaydır ve standart özelleştirme ile iş promosyonlarınızı etkili bir şekilde artırabilirler. Ayrıca bu çantalar tekrar tekrar çok amaçlı kullanılabilir. Dokumasız Çantalar: Bunlar, dokunmamış polipropilenden yapılmış çevre dostu ve hafif ticari fuar çantalarıdır. Bu çantalar kolayca katlanabilir, saklanabilir ve birden çok kez kullanılabilir. Dokumasız çantalar daha çok market alışverişi için kullanılır ve market poşeti olarak da bilinir. Günümüzde, bu çantalar ayrıca çeşitli ev dekor ürünlerini, kıyafetleri vb. Bu çantalar, herhangi bir renkte kolayca özelleştirilebilir, bu da bu işletmelerin markalarını tanıtmalarına ve kullanıcıların zihinlerinde olumlu marka izlenimleri oluşturmalarına olanak tanır.

Arzu ettiğiniz fuar çantasını özelleştirmenize yardımcı olabilmemiz için lütfen IRN Şirketi ile iletişime geçin.

Bir çöp torbası, çöp torbası (İngiliz İngilizcesi), çöp torbası, çöp torbası, çöp torbası (Amerikan İngilizcesi) veya çöp çuvalı, katı atıkları tutmak için kullanılan tek kullanımlık bir torbadır. Bu tür torbalar, haznenin iç kısımlarının atık malzeme ile kaplanmasını önlemek için atık kaplarının iç kısımlarını hizalamak için kullanışlıdır. Günümüzde çoğu çanta plastikten yapılmıştır ve tipik olarak beyaz, siyah veya yeşil renktedir. Plastik torbalar, çöpleri işlemenin yaygın olarak kullanılan, kullanışlı ve sıhhi bir yoludur. Plastik çöp poşetleri oldukça hafiftir ve özellikle gıda atıklarında olduğu gibi ıslak veya dağınık çöpler için kullanışlıdır ve ayrıca kokuyu en aza indirmek için çöpleri sarmak için de kullanışlıdır. Plastik poşetler genellikle çöp veya atık konteynırlarını veya çöp kutularını kaplamak için kullanılır. Bu, konteynerin çöple temasını önleyerek konteynerin sıhhi kalmasını sağlar. Konteynerin içindeki torba çöple doldurulduktan sonra, torba kenarlarından çekilebilir, kapatılabilir ve atık madde ile minimum temas edecek şekilde bağlanabilir.

Çöp veya çöp için plastik torbalar, birçok mağazada birkaç on torbalık paketler veya rulolar halinde çeşitli boyutlarda satılmaktadır. Torbayı dolduğunda kapatmak için bazen tel bükümlü bağlar sağlanır. Genellikle değişen kalınlıklarda üretilir - inşaat atıkları gibi ağır hizmet uygulamaları için veya geri dönüşüm süreçleri sırasında sıkıştırılmaya dayanabilmek için daha kalın torbalar kullanılır. 1990'ların ortalarında, kapatma için büzme ipli çöp poşetleri piyasaya sürüldü. Bazı çantalar, bağlanabilecek kulplara veya çantanın boynunun çekilebileceği deliklere sahiptir. En yaygın olarak, çöp torbaları yapmak için kullanılan plastik oldukça esnek ve yumuşak LDPE'dir (düşük yoğunluklu polietilen) veya dayanıklılık için bazen LLDPE (doğrusal düşük yoğunluklu polietilen) veya HDPE (yüksek yoğunluklu polietilen) kullanılır.
Okso-biyobozunur plastik torbalar, sıradan plastikle aynı güce sahiptir ve çok küçük bir ekstra maliyete sahiptir. Açık ortama girerlerse bozunurlar, sonra biyolojik olarak parçalanırlar, ancak kullanım ömürleri boyunca toplanırlarsa geri dönüştürülebilirler. Depolama alanlarının derinliklerinde bozunmayacak ve bu nedenle metan üretmeyecek şekilde tasarlanırlar. Okso-biyobozunur plastik, düşük sıcaklıkta "yığın" kompostlamada hızlı bir şekilde bozulmaz, ancak hayvansal yan ürünler düzenlemelerinin gerektirdiği daha yüksek sıcaklıklarda "kap içi" kompostlaştırma için uygundur. Okso-biyobozunur plastik, ince dallar ve yapraklar gibi doğal malzemeleri lignoselülozik malzemeler gibi hücre biyokütlesine dönüştüren aynı bakteri ve mantarlar tarafından biyo-asimile edilir. Okso-biyobozunur plastik, başlangıçta hem foto-oksidasyon hem de termo-oksidasyonu içeren bir süreçle bozunmak üzere tasarlanmıştır, bu nedenle karanlıkta bozunabilir. Reçine tanımlama kodu 7, biyolojik olarak parçalanabilen plastikler için geçerlidir.

İnsanlar, bu plastik örtüleri veya poşetleri evlerinden atmak için çöp kutularını kullanma eğilimindedirler; bu da çevreyi, bu poşetlerin atılmasından kaynaklanabilecek çok büyük kimyasallardan ve diğer zehirli maddelerden korur. Çevre kirliliğinin ana nedeni, insanların dikkatsizliği ve daha sonra çevreyi büyük ölçüde etkilemesi ve canlı yaşam alanı için güvensiz hale getirmesidir. Bu tür poşetleri ve plastikleri çıkarmak için çöp kutularının kullanılması, çevreye dengenin yeniden sağlanmasına yardımcı olabilir.

Antistatik çanta, elektrostatik boşalma (ESD) ile hasara neden olabilecek elektronik bileşenlerin saklanması için kullanılan bir çantadır.

Anit-statik torbalar genellikle plastik polietilen tereftalattır (PET) ve ayırt edici bir renge sahiptir (metalize film için simli, polietilen için siyah veya pembe). Polietilen varyantı, levha veya torba şeklinde köpük veya baloncuklu ambalaj şeklini de alabilir. Hem mekanik hasardan hem de elektrostatik hasardan korunmak için genellikle çoklu koruma katmanları kullanılır. Korumalı bir cihaz, metalize bir PET film torbası içinde, pembe polietilen balonlu naylon torba içinde paketlenebilir ve son olarak pembe poli köpükle astarlanmış sert siyah bir polietilen kutu içinde paketlenebilir. Torbaların sadece statik olmayan iş istasyonlarında açılması önemlidir. IRN Company, müşterilerine farklı şekil, şekil ve boyutlarda anti-statik torbalar sağlayabilir.

Enerji tüketen anti-statik torbalar, adından da anlaşılacağı gibi, plastik üzerinde statik enerji tüketen bir kaplama veya tabaka bulunan standart polietilenden yapılmıştır. Bu, yükü toprağa dağıttığı için (yani, dokunduğu diğer yüzeyler ne olursa olsun) torbanın yüzeyinde statik bir yük oluşmasını önler. Toprağa olan bu köprü, yükü başka bir yüzeye veya atmosferin kendisine iletebilen nemi çeken, torba yüzeyine bir donyağı amininin dahil edilmesiyle elde edilir. Bu anlamda, bu tip, statik yüklerin oluşumunu engellediği için gerçekten 'anti-statik'tir. Bununla birlikte, elektrostatik boşalmaya karşı dayanıklı değildir; Torbaya yüklü başka bir şey dokunursa (bir kişinin eli gibi), yükü torbaya ve içindekilere kolayca aktarılır. Bu torbalar, dağıtıcı kimyasal tabaka nedeniyle genellikle pembe veya kırmızı renktedir. Siyah torbalar da mevcuttur, burada polietilen eser miktarda karbon içerir ve tam olmasa da kısmi bir kalkan oluşturur.

İletken anti-statik torbalar, genellikle alüminyum olmak üzere bir iletken metal tabakası ve statik enerji tüketen bir kaplamayla kaplanmış dielektrik bir plastik tabakası ile üretilir. Bu, içeriği Faraday kafesi etkisi yoluyla statik yükten koruyan hem bir kalkan hem de iletken olmayan bir bariyer oluşturur. Bu çantalar daha hassas parçalar için tercih edilmekle birlikte uçak ve hastanelerdeki oksijen açısından zengin alanlar gibi kıvılcımların tehlikeli olabileceği ortamlarda da kullanım alanı görmektedir. Bununla birlikte, metalize çantalar metal olmayan muadillerine göre daha kırılgandır, çünkü herhangi bir delik, kalkanın bütünlüğünü tehlikeye atar. Ayrıca, metal alt tabaka zamanla bozulabileceğinden sınırlı bir raf ömürleri vardır. Bu çantalar, metal katman nedeniyle genellikle gümüş veya gridir, ancak yine de bir dereceye kadar şeffaftır.

İnsanlara ve çevreye tehlikeli bir şekilde zarar verme kapasitesine sahip bazı atık maddeler vardır. Bu nedenle, onları kontrol altına alma ihtiyacı herkes için bir öncelik haline gelir. Bu tür zararlı maddeler, genellikle klinik laboratuvarlarda, araştırma tesislerinde, ilaç endüstrilerinde ve sağlık tesislerinde bulunan biyolojik olarak tehlikeli atıklar olarak adlandırılır. Biyolojik olarak tehlikeli atıkları kapatmak için kullanılan kaplar, biyolojik tehlike torbaları olarak bilinir.

Biyolojik tehlike Torbaları nedir?

İsmin kendisi, biyolojik tehlike kelimesini vurgulayan, kendi kendini açıklayan bir terimdir. Zehirli atıkların toplanması, mühürlenmesi ve bertaraf edilmesi gerekliliği tüm bilim adamları, sağlık çalışanları ve çevreciler tarafından aydınlatılmıştır. Bu nedenle, bu tür kirleticiler, yüksek yoğunluklu polietilen, polipropilen, plastik ve polietilenden oluşan biyolojik tehlike torbaları adı verilen özel tip torbalarda toplanır.

Bu çantalar tüm sağlık departmanlarında popülerdir. Koronavirüs bulaşmış hastaların atıklarını atmak için biyolojik tehlike torbalarına olan talep son yedi ayda büyük ölçüde arttı. Research Dive tarafından yayınlanan bir rapora göre, küresel biyolojik tehlike torbası pazarı, tüm tıbbi tesislerde kullanımının artması nedeniyle 2027 yılına kadar 469,1 milyon doları aşacak.

Yaygın olarak kullanılan Biyolojik Tehlike Torbaları:

IRN Şirketi, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre istedikleri çantayı sağlayabilir. Çeşitli biyolojik tehlikeli madde türlerini barındırmak için kullanılan farklı çanta kategorileri vardır. Aşağıda lütfen IRN Şirketinin sağladığı farklı türde biyolojik tehlike torbalarını bulabilirsiniz.

Kırmızı Biyolojik Tehlike Torbaları:

Bu tür torbalar genellikle zararlı maddeleri kirlenmemiş olanlardan ayırmak için kullanılır. Kırmızı biyolojik tehlike torbaları, patolojik atıkları ve sadece üzerinde kan bulunan nesneleri toplamak için kullanılır. Yaygın olarak dahil edilen kirleticiler, anatomik atıklar ve meni, dokular, tükürük, hayvan karkasları ve organlar gibi vücut sıvılarıdır. Bunun dışında kana bulanmış elbiseler, örnek swablar, zehirli tıbbi ekipmanlar ve enfekte eldivenler de bu tür biyolojik tehlike torbasında toplanır ve kapatılır.

Alkoller, kimyasallar, solventler, kurşun, radyoaktif atıklar, gıda ambalajları ve farmasötik atıklar gibi atıkları kırmızı biyolojik tehlike torbalarına koymaktan kaçının, çünkü bunlar bu tür atıkları işlemek için tasarlanmamıştır.

Sarı Biyolojik Tehlike Torbaları:

Bu tür torbalar, kimyasalların, bulaşıcı klinik malzemelerin ve farmasötik ilaçların atılması için kullanılır. Ayrıca pansumanlar, pamuklu çubuklar, mendiller, önlükler, kirli eldivenler, bebek bezleri ve pedler de toplanıp sarı biyolojik tehlike poşetlerine konuluyor. IV (intravenöz) hatları, sıvı torbaları, şırıngalar ve metal parçalar gibi diğer bazı nadir nesneler de bu torbalara giren biyolojik tehlikeli atıkların bir parçasıdır.

Anatomik atıklar, plasenta kalıntıları, patolojik çöpler, evsel çöpler ve bulaşıcı olmayan çöpler sarı biyolojik tehlike torbalarına dahil değildir.

Otoklav Biyolojik Tehlike Torbaları:

Bu torbalar, her birine giren atık türünü ayırt etmeye yardımcı olan kırmızı, sarı ve şeffaf gibi renklerden oluşur.
Otoklav biyolojik tehlike torbaları, aşağıda listelenen özel özelliklerden oluşur:
Normal koşullar altında patlamaya ve yırtılmaya karşı dayanıklıdırlar.
Tüm bu poşetlerin üzerine bir biyolojik tehlike sembolü basılmıştır.
ASTMD 1709-85 165 gram dart testini kalifiye ettiler.
Tolere edilebilir sıcaklık 141°C'dir
Bunlar HDPE (Yüksek Yoğunluklu Polietilen) ve LDPE (Düşük Yoğunluklu Polietilen) plastiklerinden imal edilmektedir.
Biyolojik Tehlike Torbalarıyla Uğraşırken Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler:
Her sistem, cihaz ve teknolojide olduğu gibi; Biyolojik tehlike torbalarının da bunları kullanırken uyulması gereken katı bir protokolü vardır. Başlıca kurallar aşağıdaki gibidir:
Her poşeti biyolojik tehlike sembolüyle etiketleyin.
Biyolojik tehlike torbalarındaki kontamine atıkları taşırken daima önlük, eldiven, koruyucu gözlük ve yüz maskesi kullanın.
Biyolojik olarak tehlikeli atıkları şehir veya belediye çöp kutularına atmayın, bu tür zararlı atıklar yalnızca lisanslı bir tıbbi atık yüklenicisi tarafından toplanır.
Tıbbi atık kabını biyolojik tehlike torbaları ile hizalayın.
Kirleticileri atmadan önce sahada otoklav işlemini gerçekleştirin.
Önlem olarak sıvı biyolojik tehlike içeren atıklarla uğraşırken bir tepsi veya kova kullanın.
Atmadan önce sıvı atığı ağartıcı ile işleyin veya otoklavlayın; ancak vücut sıvıları ve kimyasallar söz konusu olduğunda bu tür işlemlerden caydırın.
Keskin nesneler için, delinmeye dayanıklı ve sızdırmaz biyolojik tehlike içeren torbalar kullanın.
Sızıntıları önlemek için patolojik atıklar için çift torba kullanın.
Biyolojik Tehlike Torbalarına Ne Tür Zehirli Atıklar Girer?
Son derece bulaşıcı olan ve bir bireye zarar verebilecek her türlü kontamine malzeme biyolojik tehlike torbalarında toplanır ve atılır. Öne çıkan zararlı maddelerden bazıları şunlardır:
1- Kan ve kanla kaplı şeyler
2- Kirli kişisel koruyucu ekipman (KKD)
3- Rekombinasyon DNA ve RNA
4- IV (intravenöz) tüp
5- Kirleticilerle kaplı herhangi bir keskin nesne
6- Laboratuvar aparatı, mikrobiyal kültürler ve stoklanmış örnekler
7- Patolojik atıklar
8- bulaşıcı hastalıklara bulaşmış kişiden üretilen atık
9- Atılan aşılar
10- Hayvan atıkları

Kilitli poşetler, mevcut en güvenilir plastik poşet türlerinden biridir. Güvenli ve etkili ürün depolama söz konusu olduğunda herkesin amacına hizmet eder. Bu yeniden kapatılabilir çantalar, atıştırmalıklar veya kuru meyveler, koruyucu mikroçipler veya diğer hassas malzemeler dahil olmak üzere çeşitli şeyleri uygun şekilde saklamak için idealdir. Çeşitli ebat ve kalınlıklarda mevcut olan Kilitli poşetler, ürünün tazeliğini koruyarak, ürünleri uzun süre saklamak için ideal hale getirir. IRN Company'de, özelleştirilmiş logo, metinler ve resim ile basılabilen çeşitli şeffaf hat üstü yeniden kapatılabilir torbalar veya yeniden kapatılabilir torbalar sunuyoruz.
Bu özel baskılı yeniden kapatılabilir fermuarlı poşetlerin popülaritesi, sızıntıyı veya oksijeni önleyen dayanıklı contalarından kaynaklanmaktadır. Ayrıca kendi ayakları üzerinde duracak şekilde imal edilmektedirler. Böylece perakende raflarına yerleştirilebilirler veya tüketiciler ambalajı raflarında olduğu gibi saklayabilirler. En iyi teşhir paketleme seçeneklerinden biri olan fermuarlı poşetlerimiz birçok pazarda büyük ölçüde tercih edilmektedir. Bu yüksek netlik, yüksek bariyerli poşetler, IRN Company'de çok çeşitli spesifikasyonlarda sunulmaktadır. Bu özel baskılı yeniden kapatılabilir çantalar, restoranlardan, havaalanlarından ve marketlerden ofislere, laboratuvarlara ve kolejlere kadar her yerde görülebilir.

BİZİM ÜRÜNLERİMİZ

Istanbul Office

+905349605635

Tehran Office

+982188861534

Baghdad Office

+9647704320555

Contact us

info@irn.com.tr