Tek Kullanımlık Plastik Gıda Kabı

Tek Kullanımlık Plastik Gıda Kabı

Tek kullanımlık plastik gıda kapları tamamen veya kısmen plastikten yapılır. Plastiğin düşük maliyeti ve kullanım kolaylığı, kullanımının artmasının ana nedenidir. Plastik kaplar ağırlıklı olarak fast food, restoran paket servis ve catering hizmetlerinde kullanılmaktadır.

En yaygın beş plastik türü:

1- Polietilen Tereftalat (PET)- PET, plastik kaplar için en yaygın kullanılan malzemedir. Güçlü, şeffaf ve hafiftir. PET, yiyecek ve içeceklerin, özellikle alkolsüz içeceklerin, meyve sularının ve suyun paketlenmesinde kullanılır.

2- Yüksek Yoğunluklu Polietilen (HDPE)- HDPE, yüksek mukavemet/yoğunluk oranı ile bilinir. Plastik şişe üretiminde yoğun olarak kullanılmaktadır.

3- Alçak Yoğunluklu Polietilen (LDPE)- LDPE, yumuşak ve esnek, hafif bir plastik malzemedir. LDPE, dayanıklılığıyla bilinir ve üretimi nispeten ucuzdur.

4- Polivinil Klorür (PVC)- PVC'nin sert ve esnek olmak üzere iki temel formu vardır. Sağlık, inşaat, elektronik ve otomobil gibi çeşitli uygulamalarda kullanılır.

5- Polipropilen (PP)- PP düşük maliyetli ve esnektir ve çeşitli ambalaj türlerinde kullanılır. Kağıt ve cep telefonu gibi geleneksel malzemelerin yerini almıştır.


Istanbul Office

+905349605635

Tehran Office

+982188861534

Baghdad Office

+9647704320555

Contact us

info@irn.com.tr