Shrink Wrap

Shrink Wrap

Shrink Wrap, ürünleri nakliye için sabitlemek ve korumak için kullanılır. Eşyaları bir arada tutar ve onları hava şartlarından ve tozdan korur. Isıtıldığında, kapladığı her şeyin üzerinde sıkıca büzülür.
Shrink ambalaj malzemesinde kullanılan üç ana sargı Polivinil Klorür (PVC), Poliolefin (POF) ve Polietilendir (PE). Her biri, onları belirli ihtiyaçlara uygun hale getiren farklı özelliklere sahiptir.

Polivinil Klorür (PVC)- PVC shrink, en çok kullanılan shrink ambalajıdır, birçok farklı amaç için kullanılabilir. PVC ucuz, hafif ve dayanıklıdır. Ancak bozunması sonucu oluşan zararlı ürünler nedeniyle birçok ülkede yasaklanmıştır.

Poliolefin (POF)- POF büzme sargısı birinci sınıf bir büzülme sargısıdır. çok yönlü ve dayanıklıdır. POF tamamen ve hızlı bir şekilde küçülme özelliğine sahiptir. birden fazla öğeyi bir araya getirmek için harikadır. POF, geri dönüştürülmüş malzemeden üretilmiştir ve FDA onaylıdır.

Polietilen (PE)- PE, çeşitli esnek koruyucu ambalaj formlarında kullanılmaktadır. Diğer sargılara göre daha düşük berraklığa sahiptir ve büyük bir çekme oranı yoktur.


Istanbul Office

+905349605635

Tehran Office

+982188861534

Baghdad Office

+9647704320555

Contact us

info@irn.com.tr